Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nenechte si ujít novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme 1x za 14 dní.

DIAGNOSTIKA A PORADENSTVÍ

Našim cílem je nalézt skutečnou příčinu vašich zdravotních problémů a nastavit odpovídající postup pro podporu Vašeho zdraví. Rádi Vás přivítáme v naší příjemné poradně.  

Vstoupit do poradny 

 

  1. Úvod
  2. Informace pro Vás
  3. Časté dotazy
ČASTÉ DOTAZY


  Mohu přípravky užívat současně s antibiotiky?

Ano. Nedochází při tom k žádným interakcím. Při podávání některých produktů docílíme dokonce synergického efektu proti agresivním infekcím a eliminujeme negativní účinky antibiotik. Pro více informací se na nás obraťte.


 Mému synovi/dceři jsou jen 2 roky, může užívat přípravky?

Potravní doplňky se obecně doporučují podávat dětem od 3 let. Máte-li zájem o přírodní léčbu, obraťte se na nás.


 Jak mám začít s užíváním léků?

Pokud s užíváním bioinformační produktů teprve začínáte, doporučujeme začít vždy s menšími dávkami a jedním produktem, následně přidávat produkty a zvyšovat dávkování. Můžete využít také naši poradnu, kde Vám pomůžeme vybrat preparáty a nastavit dávkování naprosto přesně, dle Vašeho zdravotního stavu.

Obecně se doporučuje u chronických onemocněních užívat menší dávky po delší dobu, v případě akutních problémů naopak vyšší dávkování (max. 3 x denně 7-10 kapek, podle produktu). Toto dávkování dodržujeme po nezbytně nutnou dobu, pak se obvykle snižuje.


 Mají vaše přípravky vedlejší účinky? Pokud ano, jaké?

Naše produkty jsou zcela přírodní a vedlejší účinky se tedy objevují pouze velice zřídka (pokud je jedinec alergický na některý z komponentů). V takovém případě doporučujeme snížit dávkování a vyhledat odbornou radu.

Dále je možné, že při užívání přípravku dojde k přechodnému zhoršení stavu. Tento jev je důkazem pozitivní odpovědi organismu, informuje o tom, že dochází k uzdravování. V takovém případě není vhodné s užíváním přípravku přestávat, je třeba jen dávkování snížit, dokud zhoršení nepomine, teprve poté se vrátit k původnímu užívání.  


 Proč musím protřepat lahvičku 21x, a co když se spletu?

Protřepání je důležité pro dynamizaci preparátu a pro dokonalé promísení všech bylinných složek. Pokud lahvičkou nezatřepete přesně 21x, nic se neděje.


 Mohu přípravky ředit ve vodě (čaji, kávě)?

Optimální je nakapat kapky na plastovou lžičku a zapít čistou vodou, případně nakapat do vody a vypít. Některé preparáty je možné ředit ve vodě, popř. ve slabém čaji. Káva není rozhodně vhodná, protože by došlo k degradaci účinků přípravku. Rádi Vám poradíme.

 
  Mohu užívat více přípravků současně?

Obecně není problém užívat kapky a tablety současně, naopak, často se velice dobře doplňují. Nicméně některé přípravky se kombinovat nedoporučují. Jde hlavně o to, neužívat na jeden problém preparáty s podobným složením a především záleží na vaší diagnóze. Pokud chcete užívat více přípravků najednou, obraťte se na nás, rádi Vám poradíme.


 Užívám-li dlouhodobě nějaký preparát a dostanu např. chřipku, jak mám postupovat?

V našem sortimentu najdete zajímavé produkty, které pomůžou vypořádat se s různými infekcemi. Pokud tedy používáte dlouhodobě nějaký preparát a onemocníte, doporučujeme  vynechat na 5 - 14 dní Vámi užívaný preparát a využít přípravek, který Vám při aktuálním stavu pomůže. Po odeznění příznaků se můžete vrátit k užívání původního preparátu.

Př. Užívám Korolen a dostanu chřipku. V tomto případě vysaďte Korolen a začněte podávat Vironal, který je možné při akutních stavech podávat ve vyšších dávkách a častěji. Po 5 dnech by měl být problém virózy pod kontrolou. Pak je vhodné vrátit se zpět ke Korolenu a Vironal brát jen jednou denně jako udržovací dávku. Záleží vždy na aktuální stavu, pokud se po 5 dnech ještě nebudete cítit fit, je lepší užívání Vironalu protáhnout až na dva týdny užívání. Nicméně rozhodně nic nepodceňujte a v případě zhoršení stavu je třeba vyhledat lékaře.


  Co se stane, jestliže zvýším doporučené dávkování?

Přípravky pentagramu jsou silné koncentráty, takže není důvod brát velké dávky. Při předávkování by mohlo dojít ke zhoršení projevů nemoci, kterou léčíte.

 Mohu užívat antikoncepci současně s Vašimi preparáty?

Ano. V určitých případech může antikoncepce (zejména v souvislosti s hormonální regulací) snižovat účinky některých našich produktů. Máte-li zájem o více informací, obraťte se na nás.


 Mohou výrobky užívat i zvířata?

Např. společnost Energy vytvořila pro zvířata dokonce speciální řadu veterinárních produktů. Máte-li zájem o více informací, obraťte se na nás.


 Proč se musí po 3 týdnech užívání preparátu udělat týdenní přestávka?

Tělo si postupně na podávání jakéhokoliv přípravku zvykne. Abychom zachovali stejnou účinnost, museli bychom např. zvyšovat dávky.

Týdenní přestávka tedy slouží k tomu, aby si organismus na přípravek nezvykl a neklesala tak jeho účinnost. Po týdenní přestávce je organismus opět plně vnímavý k dalšímu kroku.


 Kde a jak mám přípravky uchovávat?

Přípravky skladujte v suchu a temnu, optimálně v nějaké skříni, mimo elektroniku (televize, mobil, mikrovlnka apod.) Pokud není přímo určeno, přípravky neskladujte v lednici. Přípravky nepřelévejte do jiných obalů.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Jste-li v lékařském šetření, řiďte se pokyny lékaře!

Novinky z našeho blogu

BIOTERMAL - SŮL A LÁSKA K TĚLU
01.11.2021 Blog
BIOTERMAL - SŮL A LÁSKA K TĚLU
Dopřejte si relaxaci, pomozte bolavým kloubům, vyčistěte si prostor, naložte si nohy do lavoru, ulevte si při rýmě a kašli… číst celé
JAK ZDRAVĚ OCHUTIT VODU
24.06.2021 Blog
JAK ZDRAVĚ OCHUTIT VODU
Neperlivá voda je pro nás ze zdravotního pohledu ideální. Jenže někdy se nám obyčejná voda zkrátka „přepije“. A jak tedy vodu oživit? Máme pro Vás něk... číst celé
PRODĚLALI JSTE COVID A HLEDÁTE CESTU ZPĚT K VAŠEMU ZDRAVÍ?
20.06.2021 Blog
PRODĚLALI JSTE COVID A HLEDÁTE CESTU ZPĚT K VAŠEMU ZDRAVÍ?
Rádi byste po prodělané nemoci dopřáli Vašemu tělu tu správnou regeneraci? číst celé
MATCHA VÁM DOBIJE BATERKY!
01.05.2021 Blog
MATCHA VÁM DOBIJE BATERKY!
Věděli jste, že jedna jediná porce čaje Matcha má stejné nutriční látky jako 10 šálků běžného zeleného čaje? číst celé
Nenechte si ujít novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
NAŠE PORADNA

Objednejte se na konzultaci do naší příjemné poradny. Rádi Vám pomůžeme nastavit péči o Vaše zdraví přesně, dle Vašeho zdravotního stavu. 

Jak to u nás vypadá?

KONTAKTUJTE NÁS
Hana Světlíková
PO - PÁ: 9.00 - 16.00 hod.