Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Nenechte si ujít novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme 1x za 14 dní.

DIAGNOSTIKA A PORADENSTVÍ

Našim cílem je nalézt skutečnou příčinu vašich zdravotních problémů a nastavit odpovídající postup pro podporu Vašeho zdraví. Rádi Vás přivítáme v naší příjemné poradně.  

Vstoupit do poradny 

 

  1. Úvod
  2. Zajímavosti
  3. Blog
  4. JAK NA KOMÁRY A KLÍŠŤATA?
03.05.2020
Blog

JAK NA KOMÁRY A KLÍŠŤATA?

 

Na jaře a v létě roste riziko kousnutí nebo štípnutí různým hmyzem. Nejvíce nás sužují klíšťata a komáři. Rozhodně se vyplatí nepodcenit prevenci, ale i následnou péči, pokud se nám už klíště zakouslo. A jak se tedy před hmyzem účinně chránit?

Stoprocentní ochrana neexistuje. Nicméně účinným preventivním prostředkem je repelent. Naše repelenty jsou čistě přírodní, příjemně voní a opravdu fungují. Před vstupem do lesa či na louku doporučujeme použít Tick-a-tack, případně Spiron.

Ale nebyla bych to já, abych se nezastavila u hlavy. Už z mnoha článků víte, jak důležité je „nastavení“ naší hlavy. Pokud půjdu do přírody s tím, že určitě budu mít nejvíce klíšťat ze všech a Bůh ví, co ještě, tak Vás to určitě nezklame. :) Jděte do přírody s radostí a vědomím, že si jdete užít přírodu, uvolnit se a starosti nechte doma. Netvrdím, že jen silou naší mysli se vyhneme všem klíšťatům. Ale zkusme najít rovnováhu mezi uvolněností, zdravou obezřetností a přehnaným strachem. A uvidíte, že jich bude méně, než jste čekali.

Jo a pozor! Pokud jdete do přírody, se Chanelem šetřete. Bodavý hmyz totiž miluje parfémy! :)

Spiron využijete mimo jiné v domácnosti i na pracovišti. Je to úžasný osvěžovač vzduchu a zároveň příruční dezinfekce. Tick-a-tack je směs esencí fenyklu, máty, eukalyptu a dalších přírodních látek. Vhodný je i pro citlivou pokožku, a proto jej lze aplikovat přímo na kůži, kde vytváří ochrannou vrstvu proti hmyzu.

No a co dělat, když už si nějaký ten bodaneček vykoleduji?

Čerstvou ránu po bodnutí hmyzem ošetříme přípravkem Cytosan fomentum gel. Gel vytáhne látky, které hmyz do těla vypustil. Natřete místo kolem rány, tenkou vrstvou v průměru 5 cm. Poté nechejte působit 20 min u dospělých, 10 min u dětí. Opláchněte a naneste buďto Dračí krev, nebo Audiron. Ty můžete aplikovat 2–3x denně po dobu 2–4 dní či podle potřeby. (Mám alergii na hmyzí bodnutí a musím konstatovat, že po tomto „zásahu“ mi ráda ani neoteče. To je ale moje zkušenost a předtím, než budete mít vše odzkoušeno, nezapomeňte být připraveni na způsob ochrany, na který jste zvyklí). 

Možná, že se bude hodit informace, že Cytosan fomentum gel skvěle poslouží jako pleťová maska ;)

Pokud nemáte alergii na bodnutí hmyzem, postačí natírat zasažené místo Dračí krví nebo Audironem. Oba přípravky najdou široké využití v domácnosti. Dračí krev se skvěle uplatní při hojení ran a podle mých zkušeností je bezkonkurenční v boji s plísní v těle. Audiron se u nás doma maximálně osvědčil. Kromě toho, že dezinfikuje, uplatní se při bolestech zubů (potírat), když bolí v krku (kloktat), při gynekolog. problémech (na tampon nebo intimku), preventivně na čištění uší atd.
(Prosím, toto nejsou lékařská trzení, to jsou zkrátka zkušenosti z mé praxe.)

Jestliže se místo po kousnutí hmyzem nebo odstranění klíštěte zhoršuje, okamžitě vyhledejte lékaře. Příroda dokáže zázraky, ale zase by to mělo být o rovnováze a zdravém selském rozumu.

A  na závěr zase něco malého k zamyšlení:  
Konfucius byl čínský filozof, sociální politik a státník. Jeho morální filozofie vycházela z úcty k tradici a harmonii a z pokory. A jednoho dne napsal tuto morální pravdu:

Až tehdy, když ti komár sedne na koule, si uvědomíš, že se věci dají řešit klidně a bez použití násilí. 
(Věřím, že nikoho nepohorším, trošku expresivnějším vyjádřením autora, ale pointa je opravdu hlubší, tak snad mi bude odpuštěno. :) )

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nenechte si ujít novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
NAŠE PORADNA

Objednejte se na konzultaci do naší příjemné poradny. Rádi Vám pomůžeme nastavit péči o Vaše zdraví přesně, dle Vašeho zdravotního stavu. 

Jak to u nás vypadá?

KONTAKTUJTE NÁS
Hana Světlíková
PO - PÁ: 9.00 - 16.00 hod.