Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Nenechte si ujít novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme 1x za 14 dní.

DIAGNOSTIKA A PORADENSTVÍ

Našim cílem je nalézt skutečnou příčinu vašich zdravotních problémů a nastavit odpovídající postup pro podporu Vašeho zdraví. Rádi Vás přivítáme v naší příjemné poradně.  

Vstoupit do poradny 

 

  1. Úvod
  2. Zajímavosti
  3. Blog
  4. PREVENCE NEBO LÉČBA?
24.07.2020
Blog

PREVENCE NEBO LÉČBA?

Je lepší prevence nebo léčba?

Kdo myslí, že prevence, tak gratuluji. :) Víte, ráda to přirovnávám k autu. Když mám auto, tak aby plnilo svůj účel a vydrželo co nejdéle (pokud netrpím nutnou potřebou mít nové auto každé 2 roky), musím do něj pravidelně dolívat palivo, olej, chodit na servisní prohlídky, měnit pneumatiky atd. Zvláštní je, že toto děláme automaticky a vůbec nás nenapadne, že by to mělo být jinak.

Tak si tak říkám, proč úplně stejně nepřistupujeme i k našemu tělu a zdraví? Žijeme v rychlé době, vysoké požadavky, nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů (dnes už skoro do 24 hodin), stres, abychom uživili rodinu, rychle se najíst, co nestihnu přes den, udělám v noci atd. Zkrátka stále od našeho těla něco požadujeme, bereme jako samozřejmost, že ten nápor bez problémů zvládne, ale často zapomínáme na to, že je také tělo třeba nějak udržovat a dodávat mu palivo, olej atd. No a začneme o tom přemýšlet až ve chvíli, kdy jsme nemocní a zastavit se musíme, protože došlo „k poruše“. A pak nás teprve napadne slovo "servis"...

K udržení našeho zdraví (těla i duše) je tedy zapotřebí náležitá péče, pomocí které budeme potížím předcházet – a to je podstata prevence. Existuje spoustu rad, jak se udržovat. Všechny jsou vlastně v pořádku, ale na každém z nás je, vybrat si, které jsou nám příjemné. Všeho moc zkrátka škodí a jde jen o naši rovnováhu, ne o to, abychom dělali vše, co nám někdo poradí.

Tak například můžete zkusit toto:

Jezte opravdové potraviny. Nakupujte základní potraviny – maso, vejce, zelenina, ovoce, obiloviny, ořechy a semínka. Z těch si v klidu domova připravujte pokrmy. Vyhýbejte se produktům, v jejichž složení je více jak 5 ingrediencí.

Neškoďte si zlozvyky. Lidé, kteří nekouří, nepijí nadměrně alkohol a neuzobávají mezi jídly se těší lepšímu zdraví – vychází to z dlouhodobých výzkumů. Na druhou stranu, když už jsem si nějaký ten zlozvyk vypěstoval, můžu zkusit ho omezit a nahradit něčím zdravějším, co Vy na to?

Dopřávejte si pohyb. Ideálně na čerstvém vzduchu. Pobyt v lese či na louce uklidní vaši mysl, protože působí meditativně. Kdy naposledy jste pozorovali včelu nebo se zaposlouchali do šumění stromů?

Spěte, spěte, spěte. Pokud možno 7-8 hodin za noc. Ve spánku se obnovují naše tělesné tkáně i duševní síla. A pak, ráno je novým začátkem, tedy vhodnou příležitostí začít věci dělat jinak.

A hlavně. Zkuste najít rovnováhu mezi prací, rodinou a vlastní radostí.To je za mě asi ta nejlepší rada. Vím, že to někdy není lehké a když jsem s tím začala já, byl to celkem boj. Ale zvládla jsem to a dnes už to považuji za součást „mé údržby“.

A pokud se budeme bavit o nějaké údržbě zevnitř, tak u nás najdete pouze přírodní preparáty založené na kombinaci bylin a základech TČM. Můžete vybírat podle Vašeho pocitu nebo zavolejte a my Vám rádi připravíme „palivo“ Vašemu tělu na míru.

Ale ať děláme co děláme, nezapomínejme na ROVNOVÁHU, protože najdu-li rovnováhu
ve své mysli, najdu ji i ve svém životě… Ať se Vám daří :)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nenechte si ujít novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
NAŠE PORADNA

Objednejte se na konzultaci do naší příjemné poradny. Rádi Vám pomůžeme nastavit péči o Vaše zdraví přesně, dle Vašeho zdravotního stavu. 

Jak to u nás vypadá?

KONTAKTUJTE NÁS
Hana Světlíková
PO - PÁ: 9.00 - 16.00 hod.